wielkapetlaizerska - Maraton jak się przygotować

Jak się przygotować do maratonu

25-06-21 | dodany przez Runner39

Przy pomocy odpowiedniego treningu i przygotowania możesz osiągnąć swój cel, jakim jest ukończenie maratonu.
Najlepszym sposobem na przygotowanie się do maratonu jest trening ciała. Musisz mieć pewny pomysł na to, co zamierzasz zrobić i wejść w to z realistycznymi oczekiwaniami.
Możesz również skonsultować się z profesjonalistą, który wie, jak przygotować się do maratonu, który może udzielić porady, jak długo biegać każdego dnia, w jakie dni należy odpoczywać i jakie pokarmy należy spożywać.
Pierwszym krokiem w kierunku maratonu biegowego jest skonsultowanie się z lekarzem w sprawie wszelkich problemów zdrowotnych, które możesz mieć. Obejmuje to wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby serca i zaburzenia odżywiania.
Wiele osób zmaga się z niepokojem przed wyścigiem z powodu strachu przed nieznanym i czekającymi go przeszkodami. Jednym z najlepszych sposobów na zwalczenie tego uczucia jest wcześniejsze przygotowanie się mentalnie za pomocą czegoś takiego jak medytacja lub ćwiczenia wizualizacyjne.

Jak odpoczywać po maratonie?

Organizm biegacza potrzebuje czasu na regenerację po maratonie. Muszą być nawodnione i odpoczywać, aby były gotowe do następnego wyścigu.
Istnieje wiele sposobów na zachowanie zdrowia po maratonie. Niektórzy biegacze wychodzą na spacer lub załatwiają kilka spraw, podczas gdy inni całkowicie odpoczywają.
Radzenie sobie z kontuzją maratonu może być obciążające zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że masz plan regeneracji przed lub po rozpoczęciu treningu przed wyścigiem.
Regeneracja po maratonach jest często niezbędna do utrzymania wydajności, ponieważ może zapobiegać kontuzjom i wzmacniać mięśnie po ciężkich sesjach treningowych. W tym okresie ważna jest również odpowiednia dieta i odżywianie, aby uniknąć utraty mięśni i zmęczenia oraz kontuzji spowodowanych zaburzeniami równowagi elektrolitowej lub odwodnieniem.


Komentarze: