wielkapetlaizerska - Maraton jak trenować

Jak trenować do maratonu?

15-07-21 | dodany przez Runner39

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do maratonu jest ukończenie programu treningowego. Cele krótko- i długoterminowe powinny być ustalone przed rozpoczęciem programu szkoleniowego.
Dobry program treningowy zapewni sportowcowi cel, pomoże mu zrozumieć, jak podzielić cel na łatwe do opanowania części i stworzyć ustrukturyzowany plan osiągnięcia celu. Maraton nie jest inny, więc musisz podzielić swój cel na mniejsze kroki, które nadal są realistyczne, ale możliwe do osiągnięcia.

Programy szkoleniowe różnią się w zależności od osoby, w zależności od jej pochodzenia i celów, dlatego ważne jest, abyś wybrał taki, który jest dla Ciebie spersonalizowany!
Bieganie w maratonie ma unikalny zestaw umiejętności i uwarunkowań, które odróżniają go od każdego innego rodzaju biegania. Jeśli myślisz o wzięciu udziału w nadchodzącym maratonie, ważne jest, aby zadbać o formę i przygotować ciało do wyczerpującego zadania.

Jak dostosować harmonogram biegania, aby wydłużyć czas treningu bez zwiększania ryzyka kontuzji?

Podczas treningu do maratonu lub innego wyścigu długodystansowego ludzie zwykle wydłużają czas treningu, aby ułatwić sobie życie i wydłużyć czas trwania wyścigu. Może to prowadzić do wzrostu obrażeń.

Kontuzje biegowe są powszechne wśród biegaczy, zwłaszcza tych, którzy biegają przez długi czas. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie ryzyka kontuzji biegowych, ale wiele osób ma trudności z dostosowaniem swojego harmonogramu biegania, aby wydłużyć czas treningu bez zwiększania ryzyka kontuzji.

Jednym ze sposobów jest dostosowanie częstotliwości biegania – zmniejszenie liczby dni biegania w tygodniu przy jednoczesnym zwiększeniu czasu spędzanego na torze treningowym. Innym sposobem jest zmiana trasy, gdy są na bieżni.


Komentarze: